System pomiaru wielu parametrów ścieków


Nie jest tajemnicą, że w dzisiejszym świecie nowoczesne technologie otaczają nas dosłownie wszędzie. Przykładów jest mnóstwo, ponieważ postęp dotyka niemal każdej dziedziny naszego życia. Jedno z takich rozwiązań planujemy wprowadzić na oczyszczalni w Sławie. Mowa o innowacyjnym systemie pomiarów wielu parametrów ścieków. Z tego powodu zespół naszych pracowników gościnnie wybrał się do Niemiec, by tam w jednej z 6 oczyszczalni ścieków obsługujących Berlin, przyjrzeć się pracy tego systemu.

Naszym najważniejszym zadaniem jest zaopatrywanie mieszkańców gminy w czystą, bezpieczną do picia wodę oraz oczyszczanie ścieków, które do nas trafiają. Mamy świadomość, że jako firma jesteśmy szczególnie odpowiedzialni za środowisko, które nas otacza. Właśnie dlatego szukamy nowoczesnych rozwiązań, które pozwolą nam pracować na najwyższym poziomie i jeszcze bardziej zwiększą profesjonalną kontrolę dostarczanych do nas nieczystości.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, będziemy PIERWSZYM zakładem w Polsce, który wprowadzi system do działania. Pomoże on między innymi dokładnie analizować sytuację na oczyszczalni, co ułatwi planowanie niezbędnych napraw i modernizacji. Wszystko opiera się na dwóch sondach, które zbierają dane dotyczące ścieków na wlocie i wylocie oczyszczalni. Urządzenie w czasie rzeczywistym automatycznie bada najważniejsze parametry, które trafiają do bazy danych i tam są analizowane oraz zapisywane. W przypadku jakichkolwiek odchyleń od normy natychmiast wysyłany jest alarm do pracowników oczyszczalni. Wtedy pozostaje już tylko szybka reakcja.

O tym jak ważna dla naszego codziennego komfortu jest praca zakładów wodno-kanalizacyjnych, świadczą chociażby chwile, kiedy następuje dłuższa przerwa w dostawie wody. Dlatego trzymajcie za nas kciuki – działamy przecież dla dobra całej gminy.

 

 

Zmień rozmiar czcionki