Osiedle Aleja Dębowa – czas start!


Długo wyczekiwana budowa wielorodzinnego budynku mieszkalno-usługowego w końcu się rozpoczęła. W miniony wtorek (17 VII 2018r.) na teren przy byłej szkole podstawowej w Sławie wjechał ciężki sprzęt i już widać pierwsze efekty pracy.

Budowa rozpoczęła się z małym opóźnieniem, ponieważ pierwszy przetarg został unieważniony. Powodem była zbyt wysoka cena oferowana przez Wykonawcę za realizację zamówienia. Jednak nic straconego. Pod koniec czerwca Prezes ZWiK Sława Jarosław Hermaszewski podpisał umowę z Janem Hutnikiem – właścicielem firmy, która została wyłoniona w ramach drugiego przetargu. Termin na zakończenie budowy określono na połowę września 2019 roku. Do tego czasu w miejscu starego, asfaltowego boiska powstanie nowoczesny blok z pięknie zagospodarowanym wokół terenem. Z 31 mieszkań znajdujących się w budynku, 10 zarezerwowanych jest na mieszkania komunalne. Pozostałe rozeszły się jak świeże bułeczki, a lista rezerwowa jest dłuższa niż przewidywano, co potwierdza trafność całego projektu. Na parterze budynku znajdować będzie się nowoczesny Punkt Obsługi Klienta ZWiK Sława. Nowa lokalizacja naszej siedziby będzie zdecydowanie wygodniejsza dla mieszkańców gminy – szczególnie dla osób starszych, czy bez prawa jazdy.

Więcej informacji na temat całej inwestycji udziela Joanna Paczkowska. Teraz nie pozostaje już nic innego, jak trzymać kciuki i obserwować postęp prac.

Zmień rozmiar czcionki