Oczyszczalnia ścieków w Krążkowie.


Druga w gminie

Ostatnim elementem uporządkowania gospodarki wodno-ściekowej, choć jego budowa ruszyła jako jedna z pierwszych, jest oczyszczalnia ścieków w Krążkowie. Będzie to druga po sławskiej oczyszczalnia ścieków w gminie.

Obiekt powstaje wśród pól kilkaset metrów na południe od wsi. Większość prac budowlanych została ukończona, ale do jej uruchomienia jeszcze długa droga. Tak naprawdę nim ruszy trzeba spiąć całą nową sieć kanalizacyjną.

Przypominamy kanalizacja powstaje między innymi w Lipinkach, Radzyniu, Krążkowie, Tarnówku, Kuźnicy Głogowskiej, Tarnowie Jeziernym… i ścieki stamtąd trafią właśnie do krążkowskiej oczyszczalni. Woda z niej będzie zrzucana do jednego z cieków wodnych i płynąc poza obszar gminy Sława.

Oczyszczalnia powstaje w ramach programu: „Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej na terenie aglomeracji Sława” w ramach Programu Ochrony Infrastruktury i Środowiska 2014-2020, na który ZWIK pozyskał 68138925,53 zł. Z jednej strony olbrzymia inwestycja gwarantuje wygodny odbiór ścieków, z drugiej to ogromne zadanie ekologiczne, które na naszych pięknych terenach jest sprawą priorytetową.

Zmień rozmiar czcionki