Raport Projektu „Uporządkowanie gospodarki wodno – ściekowej na terenie aglomeracji Sława”


Raport z największej budowy w gminie Sława

Projekt „Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej na terenie aglomeracji Sława” realizowany przez ZWiK Sława to przede wszystkim budowa sieci kanalizacyjnej i wodociągowej. W sumie w ramach inwestycji powstanie 90 km infrastruktury kanalizacyjnej i 46 km infrastruktury wodociągowej. W ramach tego przedsięwzięcia powstała też stacja uzdatniania wody w Kuźnicy Głogowskiej, która zostanie uruchomiona tuż po zakończeniu wszelkich prac związanych z podłączeniem sieci. Modernizację przechodzi także stacja uzdatniania wody w Krążkowie. W tej miejscowości powstała także nowoczesna oczyszczalnia ścieków sanitarnych, a remont przeszła oczyszczalnia w Sławie.

Prace przy budowie sieci wodno-kanalizacyjnej wiążą się niejednokrotnie z odnowieniem dróg. W ramach prac powstały nowe dywaniki asfaltowe wzdłuż Goli i Śmieszkowa. Kolejne cztery miejscowości zyskają już niebawem nową asfaltową warstwę ścieralną, są to Krążkowo, Lipinki, Radzyń i Tarnów Jezierny.

W czterech miejscach zainstalowane zostały panele fotowoltaiczne. Tego typu inwestycja związana jest z pozyskiwaniem i przetwarzaniem odnawialnych źródeł energii słonecznej, która w znacznym stopniu przyczynia się do ochrony naszej planety. Fotowoltaika pozwoli wykorzystać pozyskaną energię do funkcjonowania trzech stacji uzdatniania wody, a także nowej oczyszczalni ścieków.

Poniżej mapka inwestycji i kilka zdjęć z budowy.

Zmień rozmiar czcionki